Lecznicza moc dźwięku. Wpływ częstotliwości na umysł i ciało.

Cały świat oparty jest na wibracjach o określonych częstotliwościach. Ludzie, rośliny, zwierzęta, słowa i czyny generują te wibrację. Również emocje.
Zanim zagłębie się w tematyce leczniczych częstotliwości, chciałabym wspomnieć o falach mózgowych i różnych stanach świadomości.
Fale mózgowe są wytwarzane poprzez impulsy elektryczne, które są przekazywane przez neurony w mózgu. Częstotliwość drgań podajemy w hercach (Hz). W mózgu występują fale takie jak alfa, beta, gamma, delta, lambda, theta. Występuje również tzn.  ILF (Epsilon) [Infra-Low-Frequency], uważana za podstawową częstotliwość korową. ILF (Epsilon) <0.5 Hz — Zawieszony umysł
Jest to najniżej zanotowany zakres, emitowany przez mózg. Są to fale opisane jako letarg, bez bycia serca czy też oddychania. Ten zakres częstotliwości zanotowano jako reset mózgu oraz samoregulacje centralnego układu nerwowego. 


Delta 0.5-3 Hz — Nieświadomy umysł
Leczenie, regeneracja, usuwanie bólu. Fale mózgowe Delta występują podczas głębokiego snu, ale bez procesu śnienia. W tym momencie zauważalne jest zwiększenie produkcji hormonu wzrostu oraz melatoniny, która jest odpowiedzialna za sen. Ta częstotliwość jest silnym stanem regeneracyjnym dla naszego ciała i umysłu. Umysł jest nieświadomy, przez co może połączyć się z wyższymi stanami świadomości, jak na przykład świadomość globalna. 


Theta 4-7 Hz — Podświadomość
Inspiracja, intuicja. Fale mózgowe Theta występują w momencie zapadnięcia w sen, bądź przebudzenia się. Występują w głębokiej medytacji, fazie snu REM, czy też podczas hipnozy. W tej fazie jesteśmy w stanie dotrzeć do podświadomości, która normalnie nie jest dla nas dostępna. W podświadomości znajdują się nasze wzorce zachowań i wzorce emocjonalne, pragnienia, głębokie potrzeby i ukryte aspekty nas samych, z których często nie zdajemy sobie sprawy. 


Alfa 8-13 Hz — Przejście
Spokój, kreatywność, nauka. Można powiedzieć, że fale mózgowe alfa to brama między niższym i wyższym poziomem świadomości. W tym okresie doświadczamy relaksu, większej kreatywności, wytężamy wyobraźnię, zgłębiamy wiedzę oraz wykorzystujemy intuicję. Wewnątrz tego pasma znajduje się nasz układ odpornościowy oraz rytm dobowy.


Beta 14-30 Hz — Świadomy umysł
Skupienie, zwiększenie energii, rozwiązywanie problemów. W tej fazie jesteśmy skoncentrowani, w pełni obudzeni i czujni. W pełni koordynujemy nasze ciało, podejmujemy decyzje i rozwiązujemy problemy. Fizyczne zmysły wykorzystywane są w celu zdobycia informacji o świecie zewnętrznym. Niższe częstotliwości fal Beta związane są ze stresem i lękiem, a te wyższe ze stanem pogotowia (alarmowym).


Gamma 31-100Hz — Super umysł
Duchowe przebudzenie, miłość , harmonia, podwyższona świadomość, poprawa pamięci. Występują w stanach maksymalnej wydajności fizycznej i umysłowej. Wiele doświadczeń zostało przeprowadzonych odnośnie leczniczych właściwościach fal Gamma. Fale Gamma synchronizują aktywność na dużych obszarach w mózgu. Koordynuje działanie centralnego układu nerwowego. Fale Gamma ujednolicają serce i umysł, aby osiągnęły stan głębokiej świadomości. Częstotliwość Gamma stymuluje produkcję komórek mózgowych w korze czołowej i hipokampie. Powstają również nowe połączenia w mózgu. Fale Gamma wspierają neuroplastyczność i neurogenezę w tym ważnym organie. 


Lambda 100-200hz — Umysł totalny
Fale Lambda występują przy synchronizacji obu półkul mózgowych. Zaobserwowano je do tej pory w płacie potylicznym, gdzie znajduje się ośrodek wzroku. Związane są z szybkim ruchem gałek ocznych, obserwowanym podczas snu. Uważa się, że ma to związek z przebywaniem poza ciałem. Fale Lambda nie zostały jeszcze dobrze zbadane, ale uważa się, że mają związek z wyższą świadomością. 


Binaural beats (dudnienia synchroniczne/różnicowe)
Binarual beats to rodzaj muzyki o niskich częstotliwościach, który wykorzystuje narząd słuchu, do wprowadzenia słuchacza na różne stany świadomości. Każde z uszu wychwytuje inny dźwięk i łączy je, aby przesłać jedną częstotliwość do mózgu. Binaural beats pomagają radzić sobie z lękami, depresją, problemami ze snem, walką z uzależnieniami. Mają duży wpływ na czakry. Słuchanie synchronicznego dudnienia stymuluje mózg. 
Częstotliwość dźwięku odbierana w prawym uchu, jest inna niż częstotliwość odbierana w uchu lewym. To, co nazywamy Binaural beat to różnica tych częstotliwości. Dudnienie różnicowane nie jest zbyt melodyjne, dlatego często w kompozycjach łączy się je z innymi dźwiękami, które są milsze dla ucha, natomiast dodanie innych dźwięków nie zmniejsza działania Binaural beats. Dudnienia synchronicznego można słuchać także w wersji pure np. https://www.youtube.com/watch?v=vEHVz5XCmBs (bez dodatkowych dźwięków). Najlepiej jest słuchać na słuchawkach, lub w dobrze zaprojektowanym pomieszczeniu ze sprzętem stereo. Binaural beats mogą być stosowane do synchronizacji fal mózgowych na dowolnej częstotliwości. Dudnienie zróżnicowane możemy dostosować do własnych celów. Jeśli chcemy się zrelaksować, różnica powinna być 8-13Hz, czyli stymulujemy mózg do wytworzenia fal Alfa,  gdy potrzebujemy zregenerować się po dużym wysiłku, bądź zmniejszyć odczuwany ból różnica powinna być 3Hz, czyli fale mózgowe Delta.


Binaural Beats dla fal Delta 0.5-3 Hz


Binaural Beats dla fal Theta 4-7 HzBinaural Beats dla fal Alfa 8-13 HzBinaural Beats dla fal Beta 14-30 HzBinaural Beats dla fal Gamma 31-100HzBinaural Beats dla fal Lambda 100-200hzCzęstotliwości Solfeżowe (Solfeggio)
Częstotliwości Solfeggio to 9 częstotliwości elektromagnetycznych. Te dźwięki wpływają na umysł świadomy i podświadomy, pomagając zwalczać problemy emocjonalne. 

174 Hz - uwolnienie od podświadomych lęków i traum
285 Hz - przyśpieszenie świadomej ewolucji
UT – 396 Hz - przekształca smutek w radość, poczucie winy w przebaczenie
RE – 417 Hz - usuwa blokady podświadomości, oczyszcza z negatywnej energii, ułatwia przemiany
MI – 528 Hz - naprawia DNA, przywraca równowagę, odczuwanie miłości, transformacja
FA – 639 Hz – wzmacnia relacje rodzinne, wspólnotę i jedność
SOL – 741 Hz – fizyczne oczyszczenie ciała ze wszystkich rodzajów toksyn, budzenie intuicji, wewnętrznego JA
LA – 852 Hz – korzystanie z intuicji, pomaga wrócić do równowagi duchowej
963 Hz - aktywator szyszynki, jasnowidze, transcendencja
1122 HZ - wyciszenie, działanie na najgłębszym kwantowym poziomie


Wszystkie 9 częstotliwości na filmiku poniżej:


Inne lecznicze częstotliwości:
 • 432 Hz - jest to dźwięk harmonijny, spokojny, występuje w naturze choćby z szumie drzew, brzęczeniu pszczoły, śpiewie ptaków. Nazywany Głosem Wszechświata lub Zasadą Pitagorejską. Dawniej instrumenty strojono do częstotliwości 432 Hz, teraz zwykle jest to 440 Hz (dopiero w 1953 roku zmieniono standardy strojenia).  Częstotliwość 440 Hz generuje stres i presję, w wyniku czego jesteśmy bardziej nerwowi i chwiejni emocjonalnie. Częstotliwość 432 Hz nadaje harmonii w życiu, przywołuje spokój i opanowanie. 432 Hz to dźwięk uzdrawiający. Uwaga: muzykę można słuchać z częstotliwości 432 Hz dzięki odtwarzaczowi: Pobierz 432 Player. Można słuchać także specjalnie skomponowanej muzyki w tej częstotliwości. Znajdziesz ją tutaj. Są rownież artyści jak Bob Marley, którzy tworzyli muzykę w częstotliwości 432 Hz. 
 • 888 Hz - częstotliwość uzdrawiająca, manifestacja pragnień, przyciąganie obfitości i dobrobytu do naszego życia
 • 444 Hz - pomaga w uziemieniu


Emocje a wibracje
Niskie wibracje:
Ból- 0,1 - 2 Hz
Strach -0,2 - 2,2 Hz
Uraza - 0,6 - 3,3 Hz
Rozdrażnienie - 0,9 - 3,8 Hz
Zaburzenia - 0,6 - 1,9 Hz
Gorący temperament - 0,9 Hz
Wybuch furii - 0,5 Hz
Złość - 1,4 Hz
Duma - 0,8 Hz
Megalomania - 3,1 Hz
Porzucenie - 1,5 Hz
Uczucie wyższości -1,9 Hz
Litość - 3 Hz


Wysokie wibracje:
Hojność - 95 Hz
Dziękowanie - 45 Hz
Wdzięczność - 150 Hz
Poczucie jedności z innymi osobami -144 Hz
Współczucie -150 Hz
Miłość - 150 Hz
Bezwarunkowa miłość - 205Hz i wyżej.

W chorobach ciała i ducha podnoście wibracje przy pomocy dobrych uczynków, spędzaniu czasu w naturze, czy słuchaniu muzyki o wysokich wibracjach.

Komentarze

 1. Łaaaa, co Ty mówisz! Wgl nie miałam pojęcia o tym, że mózg może emitować fale dźwiękowe, co teraz dopiero wydaje się logiczne i że za pomocą tych fal możemy wpływać na mózg na swój nastrój, nawet na usmierzanie bólu??? Szok. Dzięki za lekcje i profesjonalizm z jakim przygotowałaś artykuł oraz wszystkie linki, z których na pewno skorzystam. Chciałabym mieć w telefonie dźwięki o odpowiednich falach i gdy tylko zajdzie potrzeba moc słuchać konkretnych fal dla konkretnego pobudzenia/uspokojenia.
  Bomba temat.
  Podczas czytania zaczęłam się zastanawiać czy te fale mają też wpływ na powstawanie lub zanikanie w mózgu ognisk hiperaktywnych. Zawsze mnie ciekawiło skąd mam je w głowie, skąd się wzięły i czemu jedno znikło jakby się komórki zregenerowały czy coś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stan nadswiadomosci i niewinności poniżej fal delty jaki jest?

   Usuń
 2. Dzień dobry*Szanowna Autorko*Proszę uprzejmie o udzielenie odpowiedzi, czy przekazane wyżej informacje maja solidne oparcie w badaniach naukowych, a jeżeli tak to proszę o wskazanie źródeł i możliwości dotarcia do nich / np. linki /* Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nauka.... Za dużo telewizji a za mało myślenia.

   Usuń
  2. Brawo ☺️ dla Autora bloga

   Usuń

Prześlij komentarz