Usuń toksyny z organizmu przy pomocy ziół.

Toksyny gromadzą się w naszym ciele, gdy nasz organizm nie radzie sobie z usuwaniem ich samodzielnie. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować toksyn, gdyż występują one w wodzie, pożywieniu czy powietrzy oraz w wielu produktach, które używamy na co dzień. Usunięcie toksyn z organizmu poprawi nasz stan zdrowia i jego ogólną wydajność.
Oczyszczanie nerek, wątroby i okrężnicy jest podstawą. Jeśli twoje nerki nie działają dobrze, nie są w stanie filtrować odpowiednio substancji niekorzystnych występujących we krwi. Przy prawidłowo funkcjonujących nerkach toksyny wydalane są w moczem, ale gdy coś nadwyręża ich działanie, owe szkodliwe substancje przedostają się do krwiobiegu, wyrządzając wiele szkody organizmowi. Ważne dla prawidłowego działania nerek jest zdrowa dieta: obfitość warzyw i owoców, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz aktywność fizyczna. 
Korzeń i nasiona selera - korzeń jak i nasiona selera używane są od dawna jako środek moczopędny, pomaga więc usunąć toksyny z organizmu, zwiększając wydalanie moczu. Korzeń selera zawiera potas i sód, które wpływają korzystnie na prace nerek. 


Korzeń mniszka lekarskiego - używany na wiele dolegliwości, ale szczególnie interesuje nas efekt moczopędny i usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Mniszek lekarski można stosować również do oczyszczenia wątroby, ponieważ wspiera produkcję żółci, a żółć pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu.
Nawłoć - zioło to tonizuje drogi moczowe, pomaga w detoksykacji nerek oraz wspiera w stanach zapalnych.

Korzeń prawoślazu - ma łagodne działanie moczopędne, wspiera tkanki dróg moczowych przy regeneracji. Śluz, który wytwarza korzeń, jest pomocny przy leczeniu kamicy nerkowej. 


Jagoda jałowca pospolitego - może być wykorzystywana bezpiecznie, ale inna odmiana jałowca, a mianowicie jałowiec sabiński posiada trujące jagody.  Jagoda jałowca pospolitego ma wiele zastosowań zdrowotnych, na przykład promuje prawidłowy poziom cholesterolu LDL w tkankach nerek. Jałowiec pospolity chroni również komórki nerek przed szkodliwymi toksynami. Terpeny zawarte w jałowcu pospolitym mają działanie odstraszające dla szkodliwych organizmów.


Mącznica lekarska - łagodzi i tonizuje drogi moczowe. 


Żurawina - sok z żurawiny zaleca się na problemy z nerkami i układem moczowym. Mimo że żurawina nie jest ziołem, to błędem byłoby nie wspomnieć o niej w tematyce usuwanie toksyn z organizmu. Żurawina ma silne właściwości przeciwutleniające, promuje prawidłową reakcję na stany zapalne i odstraszają szkodliwe organizmy. Jeśli ktoś nie lubi smaku żurawiny, to dostępne są na rynku również suplementy.
Ginkgo biloba - czyli miłorząb dwuklapowy, chroni nerki przed uszkodzeniami wywołanymi przez toksyny. Posiada bardzo silne przeciwutleniacze. Miłorząb stymuluje enzymy, które przeciwdziałają toksynom chemicznym, gdy te dostaną się do nerek.


Korzeń hortensji - promuje zdrowie nerek i pęcherza. Korzeń hortensji może rozpuścić ostre krawędzie kamieni nerkowych, pomaga też organizmowi w wykorzystaniu wapnia, przez co szansa na tworzenie się kamieni jest mniejsza. 


Skrzyp polny - ma działanie moczopędne, co pomaga w przepłukaniu nerek i dróg moczowych. Zawiera przeciwutleniacze, które działają korzystnie na układ moczowy. Można spożywać go w formie herbaty i suplementów. 
Ostropest - stosuje się do leczenia pęcherzyka żółciowego i wątroby. Ostropest pomaga wytworzyć żółć i wspomaga trawienie.

Orzech czarny - substancje zawarte w czarnym orzechu (Black walnut) pomagają zwalczyć szkodliwe organizmy w naszym ciele jak grzyby czy bakterie. Wspierają również organizm w walce z toksynami.

Piołun - wspomaga w usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji, wspomaga trawienie.


Kolendra - pomaga usunąć toksyczne metale z tkanek narządów wewnętrznych. 


Liść lucerny - pomaga zwalczyć wrzody żołądka, wspomaga trawienie, wspiera w stanach zapalnych układu pokarmowego.
Pokrzywa - wspiera odporność na mikroorganizmy, ma właściwości przeciwutleniające.


Kwiat altówki - zwany też chińskim fiołkiem, może być stosowany do usuwania toksyn z organizmu.


Toksyny mogą wywołać również wzdęcia.


Imbir - usuwanie nadmiaru gazów jest ważne, a pomoże nam w tym imbir. Dodany do codziennej diety w małych ilościach pomoże pozbyć się tego problemu. 


Kminek - pomoże złagodzić gazy, niestrawność i wspomoże prawidłowe trawienie.


Pietruszka - również działa świetnie na gazy, dodawaj ją codziennie do posiłków.


Układ oddechowy potrafi także być obciążony przez szkodliwe substancje jak toksyny. Z pomocą przychodzą zioła i ich działanie wykrztuśne, łagodzenie podrażnień dróg oddechowych, zwalczanie szkodliwych organizmów. Zioła są również znakomitym źródłem przeciwutleniaczy.  


Eukaliptus - promuje zdrowy układ oddechowy, łagodzi podrażnienia. Eukaliptus zawiera cyneol, który ma działanie wykrztuśne, łagodzi kaszel, zwalcza przekrwienie i łagodzi irytacje w zatokach.


Miodunka plamista - wspiera zdrowie płuc i całego układu oddechowego. Jest niezwykle skuteczna w walce ze szkodliwymi substancjami, które mogą wpłynąć na zdrowie układu oddechowego. 

Komentarze

 1. Bogata oferta ziół i działanie 😀 bardzo przydatny wpis. Żurawina pomogła mi w zapaleniu pęcherza. O pokrzywie słyszałam dobre rzeczy, ale także, że jest moczopędna i za dużo nie można. Imbir uwielbiam i nawet nie wiedziałam, że ma właściwości o których napisałaś :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dużo dobrych przykładów, z kilku już korzystałam, ale wypróbuje też pozostałe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo widzę, że też jesteś fanką ziół :) U mnie aktualnie jest cała wanna zawalona pokrzywami - dziś będę z nich robić sok. Ale na co dzień stosuję wszystkie mozliwe (które zbiorę) zioła - dodając je do wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja najczęściej korzystam z rumianku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście bardzo sobie cenię pokrzywę z ogródka :) O innych sposobach nie słyszałam. Muszę koniecznie wypróbować!
  https://emocjomaniaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja pijam dużo herbatek ziołowych ale te przykładowe produkty, które wspomniałaś, będę musiała wypróbować. Przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch!

  OdpowiedzUsuń
 7. czy w sklepie ze zdrową żywnością da się dostać takie zioła do zaparzania?

  OdpowiedzUsuń
 8. nie sądziłam że sypiąc przyprawy do gyrosa albo bigosu mogę też zadbać o zdrowie, a w składzie mają różne z wymienionych ziół :D człowiek uczy się całe życie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny wpis, zawsze sądziłam, że zdrowe posiłki załatwiają sprawę, ale teraz wiem, że warto od czasu do czasu zrobić sobie porządny detoks ziołowy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. picie opisywanych ziółek to taki domowy odwyk alkoholowy i detoks ;) wielu osobom po weekendzie przydałby się taki odpoczynek, a i osobom uzależnionym przyda się naturalne wzmocnienie organizmu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz